Į pradžią » Other

Make a wish | Norų išpildymo technikos

28 May 2012 4 komentarai(-ų)

Autorius: Laimikis.lt

During the opening of Burbuliatorius 2012 season, Vilnius citizens will send their wishes into the sky. And we post a list of techniques of making wishes. See you :)

Šiandien, ketvirtojo “Burbuliatoriaus” sezono atidarymo proga “Dream in Box” komanda apsiėmė transportuoti vilniečių norus į dangų. Kokiu būdu? Intriga! Ateikite ir sudalyvaukite :) Žemiau pateikiame sąrašą norų “užsakymo” technikų.

Rašyti ir perrašinėti laiškus

Ši technika pasirodo įvairiais pavidalais, nuo Kalėdų seneliui adresuoto laiško iki “Laimės laiškų” – media virusų, populiarių dar iki-internetiniais laikais. Dešimt kartų perrašyti laiškai, rūpestingai įmesti kaimynams į pašto dėžes, ragino perrašyti laiško tekstą 10 kartų, kad rašančiojo noras išsipildytų – ir pateikdavo sėkmės istorijas tų, kas įsitraukė į iki-internetinių spamerių bendruomenę. Įdomu, kad “laimės laiško” fenomenas buvo žinomas dar Viduramžiais, tik buvo vadinamas “šventaisiais laiškais“.

Daruma: medinės lėlės

Japonai žino: svarbiausia savo sugalvoto noro nepamiršti, todėl koncentracijos vardan jie naudoja medinę lėlę Darumą. Formuluodamas norą lėlės savininkas nupiešia jai vieną vyzdį. Ir laiko lėlę matomoje vietoje namuose. Kai noras išsipildo, lėlei nupiešiamas antras vyzdys. O jeigu iki metų pabaigos noras neišsipildė, lėlė sudeginama, ir perkama nauja. Tradiciškai Daruma lėlės buvo parduodamos šventyklose, ir per Naujuosius metus lėlės deginamos tose šventyklose, iš kur buvo kilusios.

Glostyti pilvą Besijuokiančiam Budai

Chotėjus, dar žinomas kaip besijuokiantis Buda, yra turto ir laimės dievas. Jis vaizduojamas su maišu, iš kurio gali ištraukti bet kokį norimą dalyką. Japonai nešiodavo jo miniatiūrinę skulptūrelę kaip talismaną (netsuke) arba laikė namuose (okimono) ir tikėjo, kad jeigu, galvojant apie savo norą, paglostyti Chotėjaus pilvą 300 kartų, noras būtinai išsipildys. Pakartojimas daugelyje norų užsakymo ir išpildymo technikų yra kertinis momentas.

Maldų vėliavėlės

Tibetiečiai maldų vėliavėlėms naudojo lengvą medžiagą, ant kurios tušu užrašydavo mantrą (yra versijų, kad vėliavėlės buvo naudojamos dar iki rašto sistemos atsiradimo, ir ant jų buvo vaizduojami laimę nešantys simboliai). Vėliavėlių spalva atitinka vieną iš penkių stichijų, kurios derinamos laikantis tokios tvarkos: geltona-žalia-raudona-balta-mėlyna. Be to, vienos dienos yra palankios vėliavėlių iškabinimui, o kitos – ne. Tikima, kad vėliavėlės iškabinimas neša laimę ne tik jį iškabinusiam asmeniui, bet ir visiems gyviems padarams.

Vizualizuok!

Šiuolaikiniai gyvenimo meno guru pataria ne tik užrašinėti norus, bet dar juos ir vizualizuoti. Neretai patariama laikyti kur nors prieš akis (pavyzdžiui, ant darbo stalo) paveiksluką, atspindintį siekiamą dalyką. Nors ir sudaryti veiksmų planą būtų ne pro šalį.

Norų dirižabliai: dangaus žibintai

Ar galėjo trečiajame amžiuje Kinijoje gyvenęs strategas Zhuge Liang numatyti, kad jo karo tikslams sukurti dangaus žibintai kada nors taps populiariu karnavalų atributu ir norų išsipildymo įrankiu? Greičiausiai galėjo, jog jis pripažįstamas didžiausiu Trijų valstybių periodo strategu.


epizodas iš Laimikis.lt akcijos Sugalvok miestui norą!

Norų išpildymo technikų sąrašas pildomas, tad lauksime žinių iš skaitytojų :) Iki susitikimo Lukiškių aikštės pievoje, kur mus švelniai žadins grupė “Wake up in Bristol”, o “Wish in Box” ruošia siurprizus. Ir nepamirškite sugalvoti norą:

4 komentarai(ų) | comments »

 • wr sako (said):

  geltona-žalia-raudona:) mums kaip ir užtenka valstybines vėliavas iškabint ir nors ir trūksta kelių spalvų, bet seka teisinga:)

 • Laimikis.lt (author) sako (said):

  aha, vykusi vėliava :)

 • Bastė sako (said):

  Prie norų “užsisakymo” būdų: mano sesė slėpė žinutes po kilimu :) Nežianau, ar tai Donaldo Bisseto pasakų įtaka, o gal pati sugalvojo…

 • WER sako (said):

  ISIPILDO SMILE JEI TU TIK PANORESI

Palik komentarą! |Leave your response!

Būk korektiškas! Be pykčio :)

Susikurk savo Gravatarą.

\