Burbuliatorius (Bubble your city) is an annual and periodic open source urban event, which takes place in different world cities at the same day, every second Monday, at 18.30 (local time) in summer and september. The aim of the event is to revitalize deactivated public spaces and to encourage citizens to explore the potential of public spaces by developing non-commercial scenarios of their use and sharing the local experience with other cities.

“Laimikis.lt” group has initiated this event in 2009, and more than 17 Lithuanian cities, and also London, Edinburgh, Aberdeen, Birmingham, Dublin, Ulm, Neubrandenburg, Stuttgart, Copenhagen, Svelvik, Chicago & Barcelona were bubbled since then:
352715, 14, 13+1, 12, 11, 1o, o9, o8, o7, o6, o5, o4, o3, o2, o1.

All you need is to bring soap bubbles to the announced place in your city and to bubble it. We also spread a receipt for huge soap bubbles. Don’t forget an extra-bottle and a smile for a passer-by, just in case! If your city is not in the list, which we announce here, at Laimikis.lt & on Facebook, please contact us: laimikis[eta]laimikis.lt, and become an ambassador of this event in your city!

Join us at:
Burbuliatorius FB page;
Flickr-pool (flickr-blog).

LT:

“Burbuliatorius” – tai reguliarus miesto žaidimas, kuris vyksta visą vasarą ir rugsėjį, kas antrą pirmadienį, 18.3o, Lietuvos ir užsienio miestuose. Šio renginio ypatumas yra ne tik jo periodiškumas, bet ir tai, kad jis vyksta daugiau 15 Europos miestų vienu metu.

“Burbuliatoriaus” tikslas – atgaivinti viešąsias miesto erdves, paskatinti miestelėnus eksperimentuoti, ieškant naujų viešųjų erdvių naudojimo būdų, bei sukurti paralelinį įvykį, kurio dalyviai, gyvendami skirtinguose miestuose, galėtų dalintis erdvių gaivinimo patirtimi.

Tai atviras įvykis, ir sudalyvauti jame gali kiekvienas norintis. Tereikia atsinešti muilo burbulų indelį (sau ir praeiviui) į paskelbtą vietą ir “užburbuliuoti” ją kartu su kitais miestelėnais. Burbuliuojančių miestų ir vietų sąrašas skelbiamas savaitę prieš renginį Laimikyje ir Facebooke. Kviečiame dalintis burbuliuojančių miestų epizodais augančioje Flickr-grupėje!

Nuo 2oo9 m. renginyje dalyvauja daugiau nei 17 Lietuvos miestų (Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Gargždai, Utena, Panevėžys, Alytus, Mažeikiai, Marijampolė, Druskininkai, Kupiškis, Kėdainiai, Biržai, Prienai, Rokiškis, Rietavas, Kretinga, Jurbarkas, Palanga, Vilnius ir kiti), o taip pat Londonas, Birmingemas, Ulmas, Neubrandenburg’as, Svelvikas, Dublinas, Edinburgas, Kopenhagoje ir kt. Žinutė apie burbuliuojančius Lietuvos miestus pasiekė net Bombėjų.

Prisijunkite prie iniciatyvos:
Burbuliatoriaus FB puslapis;
Flickr-pool (flickr-blog).

Iniciatorių kontaktai:
+ (lt-kodas)67407382 (Jekaterina L.)
+ (lt-kodas)65210123 (Julius N.)

Šis miesto žaidimas buvo inicijuotas ir yra globojamas VŠį “Laimikis.lt”. Siekiant apsaugoti šį miesto bendruomenėms ir viešosioms miesto erdvėms skirtą renginį, “Burbuliatorius” užregistruotas kaip prekės ženklas. Norėdami surengti “Burbuliatorių” savo mieste, parašykite mums:
laimikis@laimikis.lt. prisistatykite, praneškite tikslią įvykio vietą ir tapkite “Burbuliatoriaus” ambasadorumi savo mieste! Tai galite padaryti ir FB grupėje (žr. instrukciją).

Apie “Burbuliatorių” rašė ir darė reportažus: LRT (labas rytas), delfi.tv, LRytasTV, Balticum tv, “Opus 3”, “99 fm”, Sekundė.lt, “15min” laikraštis ir tv, alfa.lt, “Vilniaus diena” (2oo9 o7 29), “Verslo žinios” (2oo9 o7 o8), Klaipėdos rajono laikraštis “Banga”, Kauno žinios, [cityout.lt], Kauno blogas, Kauno žinios (ačiū už palaikymą!), etaplius.lt” target=”_blank”>etaplius, Miesto IQ, Sostinė (2o1o o8 27 ir 2o11 o8 27), Bombėjaus “MiD Day“, Londonietė, Šilutės naujienos ir daug-daug kitų. Po flickr HQ pasirodusios žinutės apie “Burbuliatorių”, rašo ir užsienio blogai: fredflare.com.
Apie Laimikis.lt rengiamas “Vėjo pakavimo” akcijas rašė ir darė reportažus: Lietuvos Ryto “Sostinė” (2oo8 o8), rodė delfi.tv (2oo9) ir kt.

“Burbuliatorius” yra tiesioginė kito mūsų projekto, “Vėjo pakavimo“, tąsa. 2oo8 metais gaivinome įvairias miesto vietas surengdami trumpalaikes intervencijas – užtvindydami miesto erdves
milžiniškais burbulais.

Pirmąjį “Vėjo pakavimą” inicijavome rugpjūčio 2oo8 prie Baltojo tilto, po to pradėjome “burbulų gastroles” Lietuvos miestuose ir festivaliuose [Vilnius, Širvintos, Kaunas]. Dabar organizuojame “Vėjo pakavimo” akcijas ypatingomis progomis (pvz. per Gatvės muzikos dienas, o-Test, arba per Bliuzo naktis ir pan.).

Mes laisvai platiname “Vėjo pakavimo” (milžiniškų muilo burbulų) skysčio ir įrankių gaminimo receptą – bet nepritariame mūsų eksperimentų rezultatų panaudojimui komerciniais tikslais. Nemažai eksperimentavome su įrankiais ir skysčiais, todėl skelbiant šį receptą prašome palikti nuorodą į Laimikis.lt.