Į pradžią » Urban games & interventions

Venice carnival | Venecijos karnavalas

24 February 2010 12 komentarai(-ų)

Autorius: Laimikis.lt

Ieva Blaževičiūtė studies at the United World College of the Adriatic, creates cute accessories and publishes beautiful photos at her blog. She sent us a colorful report on Venice carnival. Enjoy!

Ieva Blaževičiūtė – smagių aksesuarų kolekcijos autorė, kadaise sudalyvavusi “Keliaujančių daikčiukų” projekte. Dabar ji studijuoja Italijoje, rašo purvinuko makliaus blogą, kur skelbia nuostabias fotografijas. Mums ji atsiuntė spalvingą reportažą apie Venecijos karnavalą :)

Visi, kurie yra buvę Venecijoje arba bent kažką girdėję apie šį miestą, žino, kad turistų ten kaip žvaigždžių danguje kvadratu. Tačiau yra viena proga, kai atrodo ir taip begalinis turistų skaičius patrigubėja. Tai – Venecijos karnavalas.

Karnavalas vyksta visoje Italijoje (ir ne tik!), tačiau Venecijos karnavalas ypatingas savo išskirtiniu kostiumų stiliumi. Gyvūnais persirengusių žmonių gali išvysti daugelyje Italijos miestų ir miestelių, bet šitaip prabangiai atrodančių damų ir ponų nesutiksi niekur kitur.

Išlipus iš traukinio mus pasitiko minia, iki San Marco aikštės siaurutėmis gatvelėmis teko eiti beveik keturias valandas. Per tą laiką pirmąkart pajutau Venecijos kaip miesto dvasią. Ore tvyrojo laukimas, susijaudinimas, visi buvo geros nuotaikos, apsirėdę keisčiausiais dalykais, gatvėse netrūko muzikantų ir įvairaus maisto mugių.


Visi traukia į San Marco aikštę

Labai charizmatiškas gatvės muzikantas

Ir pasipuošęs turistas

Nors kaukėtų žmonių buvo pilna visoje Venecijoje, San Marco aikštė mus pasitiko su didžiuliais, labai tikroviškai judančiais ir dūmus spjaudančiais vabzdžiais bei tikrosiomis Venecijos kaukėmis.

Taigi, Jūsų dėmesiui, tradicinės Venecijos karnavalo kaukės. Atimančios žadą ir atrodo priklausančios kitam pasauliui. Galbūt taip ir yra.

Pabaigai keletas netradicinių kostiumų.

Originalus žaliavų panaudojimas ir stiprus efektas. Pasisekė, kad į kadrą nepateko pusšimtis aplink stovinčių išsižiojusių turistų.

Grupė kamuolgalvių. Tarp šilkų ir brokatų šie žmogiukai paliko didelį įspūdį.

Labai linksma ir nuotaikinga Šreko pusbrolių porelė.

Dar viena neįtikėtinai atrodžiusi pora.

Linksmai nusiteikęs turistas.

Ir vyrukas su neįtikėtina šukuosena

Dar šis tas apie Venecijos karnavalą:
nuvykti būtina, gal ir ne vieną kartą. Kiekvienais metais karnavalas vis kitoks.
prieš vykstant pasidomėti, ar Venecija neapsemta. Mums pasisekė, bet kitą dieną važiavę draugai vietoj San Marco aikštės rado keliolikos centimetrų gylio balą.
vienos dienos tikrai užtenka. Pavargsti nuo spalvų, garsų ir visų tų neaiškių būtybių, šmirinėjančių aplink.
pačiam vykti su kauke smagiau.

fotografams ten ir rojus, ir pragaras. Šitiek fotografuotinų objektų ir tūkstančiai į kadrą lendančių turistų, pasiruošusių uždengti objektyvą koja, ranka, rankinuku ar (labiausiai tikėtina) savo fotoaparatu.
reikia būti pasiruošusiam nesistebėti geležine kaukėtųjų kantrybe. Pozuoti jiems neatsibosta, turistų prašymai kartu nusifotografuoti irgi visada sutinkami su šypsena (jei kaukė nedengia veido).

pasistengti nuvykti į karnavalą kol dar nekamuoja reumatas ir kiti negalavimai. Būsi stumdomas, vis netyčia kažkieno pakumščiuojamas, apakintas fotoaparatų blyksčių. Ir svarbiausia – tau nerūpės, nes įspūdžiai užgoš visus nepatogumus.

12 komentarai(ų) | comments »

 • povilas sako (said):

  fantastiškas reportažas.

 • wr sako (said):

  Taip, labai geras reportaŽas. Ypač skaitant apie turistų skaičių, labai geri kadrai:) Kaukės nerealios!

 • nikamo sako (said):

  nuostabios nuotraukos :)very very.

 • Laimikis.lt (author) sako (said):

  Po Ievos reportažo nusprendžiau
  kitais metais nuvykti į karnavalą :)

  Dabar galvoju, kaip daromos tradicinės
  karnavalo kaukės, kaip laikosi ant galvos,
  gal galima kur nors gauti kaukės pagrindą,
  o jau puošti pačiai. Daug-daug klausimų :)

 • 765 sako (said):

  labai geros nuotraukos, uzkabina tas santykis tarp kaukiu statikos ir karnavalo chaoso. man dar idomu, kur autore buvo apsistojusi karnavalo metu? pacioje Venecijoje? ten juk ir paprastomis dienomis kainos nejuokingos…

 • Ieva sako (said):

  Laimiki, kaukės pagrindų manau būtų galima gauti pačioje Venecijoje. Baltų ilganosių kaukių galima lengvai gauti. Turiu planų pamėginti padaryti projektą ir padirbėti su meistrais, jei tik pavyks gauti kontaktus ir užmegzti ryšius. Parašysiu, jei kas nors pajudės:)

  765, aš gyvenu Italijoje, netoli Venecijos, taip kad grįžau namo. Dėl nakvynės tai tikrai reiktų arba labai anksti užsisakyti, arba bandyti apsistoti kitame mieste. Manau, kad net ir su traukinio bilietu būtų pigiau nei Venecijoje. Galima ir couch surfing naudotis ar kitais panašiais dalykais.

 • kadabra sako (said):

  Kiek spalvų ir detalių! Nerealus reportažas.

  P.S. kamuolgalviai mano herojai :D

 • proz sako (said):

  nuostabios nuotraukos, ačiū. ir aš ten buvau, tiesa, ne pačią įspūdingiausią dieną, ir fotografuot nemoku.

  o apsistot galima ne taip ir brangiai, Mestrej (kaip ir Venecijos priemiestis) už vienvietį kambarį vienai nakčiai vienos žvaigždutės, bet pakankamai padoriam, viešbutėly mokėjau 38 eu. Ir užsisakiau tik prieš maždaug dvi tris savaites.

  beje, Ieva, kokiam mieste gyveni? aš šį pusmetį leidžiu Udinej.

 • 765 sako (said):

  Ieva, proz, ačiū! :-)

 • Ieva sako (said):

  O, Udinė! Mano viena bendramokslė iš ten. O aš gyvenu Duine, netoli Trieste. Proz, mainų programa? Ar šiaip likimo vėjai nubloškė? Įdomu būtų susirašyt:)

 • proz sako (said):

  Erasmus. būtų tikrai įdomu, nes aš čia vienintelė iš Lietuvos, tai ilgiuosi šiek tiek savos kalbos, tautiečių lietuvių su savo kad ir kartais bjauriu charakteriu :) kaip tik ryt jeigu oras nepakiš kojos kartu su buto draugėm čekėm važiuosim aplankyti Trieste. jei turėsi laiko, galėtum man parašyti į email’ą ir gal daugiau susisiektume :)

 • Beata sako (said):

  Ei,o kaip galvojate koks pagrindas naudojamas tiems “kamuoliams” iš puodukų?:) Atrodo visiškai nerealiai!

Palik komentarą! |Leave your response!

Būk korektiškas! Be pykčio :)

Susikurk savo Gravatarą.