Į pradžią » Other

“Kaunas Jazz 2011”

4 May 2011 3 komentarai(-ų)

Autorius: Giedrė Juzėnaitė

Pirmąją festivalio dieną, kai Vilniuje lyjo kaip iš kibiro, Kaunas mus pasitiko su labai šilta saule, toks koks tinka džiazams ir 21-uoju festivaliu „Kaunas Jazz“. Naujoje vietoje įsikūręs „Kaunas Jazz“ visų laukė Girstučio kultūros ir sporto centre.

Nuotraukos: Ūkanos Kapačauskaitės

Domas Aleksa& D’Orange

Antrą kartą dalyvaujantis muzikinis projektas Domas Aleksa & D‘Orange, šįmet vėl pritraukė daugybę žiūrovų į savo pasirodymą. Dar labiau pasikaustę jie privertė vyresniąją kartą atsistoti, o po jų pasirodymo visi šnabždėjosi ir žavėjosi šiais jaunais žmonėmis. Liaupsių čia tikrai netrūko, bet jos nebuvo už nieką. Iš pradžių groję, kiek rimtesnę, sunkesnę džiazo muziką, per antrąją dalį atsipalaidavo ir buvo galima išgirsti šiek tiek funk‘o ir daugiau ritmikos, kuri taip pat labiau atpalaidavo renginio svečius.

Poogie Bell Band

Puikaus humoro jausmo būgninkas tą patį vakarą po Domo Aleksos & D’Orange pasirodymo, sukvietė visus paklausyti šiek tiek funk’o ritmų, hip-hop ir R&B garsų. Jis būgnais groja jau nuo 2,5 metų, o dabar jau jam 50. Būgnai jam kaip viena iš kūno dalių, kurią lengva valdyti, o tai buvo galima laisvai pamatyti scenoje.

Jing’a’ling

Tą patį vakarą Vienybės aikštėje visi suvažiavo paklausyti jaunų atlikėjų, tačiau pačios spėjom atvykti tik į Jing’a’ling. Ir nenusivylėme. Daug energijos turinti grupė, kadaise susibūrusi dėl projekto “Garažas”, dabar sėkmingai kviečiama į daugelį koncertų. Atsipalaidavus publika šokinėjo ir mėgavosi gera muzika.

Po koncerto nepraleidome progos pakalbinti publiką pakerėjusius muzikantus. Jing’a’ling – tai penkių jaunų žmonių grupė, kurią sudaro Vytautė Pupšytė, Vytas Smolskas, Paulius Volkovas, Julius Valančauskas, Gediminas Augustaitis. Šios grupės pavadinimą kadaise pasiūlė Vytautė: “Aš klausiau labai gražios dainos, kurią atlieka Peggy Lee, kurioje yra žodžiai jing-a-ling, labai neoriginalu, bet tiesiog.”- sakė Vytautė. Tekstus taip pat kuria Vytautė, tada vėl vaikinai pasireiškė, kad jos tekstams įtakos turi “Youtube” ir “Facebook”- aišku, juokais. Pati Vytautė mano, jog didžiausia įtaką jai daro poezija.

Jing’a’ling narių moto: “Gyvenimas per trumpas klausytis negražios muzikos”. Tiesa, kiekvienas iš jų klausosi labai skirtingos muzikos, nuo džiazo ar svingo iki Bach’o.

Nors kaip grupė jie ant “Kaunas Jazz” scenos žengė pirmą kartą, tačiau patys šiame festivalyje lankosi kiekvienais metais: “Nėra nė metų be “Kaunas Jazz”. Pasak jų, festivalis pateisino lūkesčius, o labiausiai iš visų pasirodymų “Kaunas Jazz” jie laukė Bobby McFerrin ir Richard Bona.

Linkėjimai Laimikio skaitytojams: “Pasikvieskite daugiau draugų, kad visi klausytųsi mūsų ir, kad visiems patiktume linkime. Ačiū visiems”, – pusiau juokais, pusiau rimtai pasisakė grupės Jing’a’ling nariai.

Mindaugas Juodis ir paroda “Jazz’Pro'”

Šįmet, kaip ir kiekvienais metais, buvo galima išvysti jo parodą susijusią su džiazo muzika. Išlaikęs panašų stilių jis ir toliau tęsia savo projektus su “Kaunas Jazz”, o čia galite prisiminti praeitų metų susitikimą su juo.

Kauno bigbendas

Kaunas tikrai gali pasigirti šiuo nuostabiu savo miesto džiazo orkestru. Eksperimentuojantys, nebijantys ir ieškantys naujovių. Jie nesėdi vietoj ir ieško naujų garsų, domisi ir šiulaikinio džiazo variacijomis. Beveik 18- oką metų kartu grojantis orkestras vienas iš labiausiai laukiamų dalyvių tarp kauniečių ir miesto svečių, nes jais galima pasimėgauti gryname ore su visais draugais.

Omar Puente Cuban Group

Omar’as yra nuostabus smuikininkas, kuris tiesiogine ta žodžio prasme užvaldė publiką, visi stojos, plojo, dainavo ir kartojo žodžius paskui jį.  Pats Omar’as yra kubietis, o tai iš muzikos buvo lengva pajusti bei iš jo ir grupės atlikėjų judesių. Šokis ir dainos, štai kas vyko ant scenos ir ne tik. Kubietis nepasikuklino ir nulipęs nuo scenos grojo žmonėms salėje. Turbūt labiausiai lietuvius nudžiugino ir sužavėjo, kai šis smuikininkas pradėjo griežti “Ant kalno mūrai, joja lietuviai” melodiją.

Bobby McFerrin

Paskutinįjį “Kaunas Jazz” vakarą atvyko nežemiško balso savininkas Bobby McFerrin. Jis buvo vienas laukiamiausių dalyvių festivalyje. Sulaukęs apie 4 tūkst.klausytojų jam pavyko priversti žmones ploti atistojus, niūniuot kartu ir netgi ateiti ant scenos pašokti bei padainuot. Turintis keturių oktavų balsą jis įrodė, jog žmogaus galimybės yra neribotos. Jo pasirodyme buvo galima išgirsti klasikos, rytietiškos ir tradicinio džiazo garsų, taip pat jam dainuojant dėl unikalaus balso, galima pagalvoti, kad tuo pačiu metu groja keli atlikėjai.

3 komentarai(ų) | comments »

  • Agnele sako (said):

    Jazz muziką labai sudetinga tapyti :)

  • zhenia sako (said):

    McFerrina atsimenu nuo “Don’t worry be happy” laikų, ir labai apsidžiaugiau, kad jis neužmiršo avo senų hitų ;) Dar sudomino ta jauna grupė, tikiuosi išgirsti gyvai, man patiko jų įrašas…

  • Laimikis » Blog Archive » Linking Things: Eglė for Eglė (o2) sako (said):

    […] gatvėse jos norėtų sugroti: Paryžius; • Metų koncertas: Bobby McFerrin’o pasirodymas Kaunas Jazz; • Paskutinės skaitytos knygos: “Tibeto šamanas” (E), “Maras” (N.); • […]

Palik komentarą! |Leave your response!

Būk korektiškas! Be pykčio :)

Susikurk savo Gravatarą.