Į pradžią » Urban games & interventions

Street art: agon_noga (Saint Petersburg)

30 November 2009 22 komentarai(-ų)

Autorius: Jekaterina Lavrinec

Starting with “Street Blog” project we develop the idea of WEB 0, an off-line form of urban communication, which is initiated by citizens and based on writing. Besides pragmatically orientated communication between neighbors and spontaneous exchange of messages between anonymous passers-by in various urban places, there are also intriguing art-projects, based on hand-writing and focused on the interplay between the message and the urban context. We start a series of interviews with the authors, who turn the city into a playground. This time we are glad to introduce agon_noga from St. Petersburg and his street messages. Enjoy!

agon_noga-collage

Šių metų pavasarį mums paleidus Gatvės Blogą, ėmiau toliau ieškoti komunikacijos formų, kurių pagrindas yra raštas ir kurios yra inicijuojamos pačių miestelėnų. Kaimynų rašteliai laiptinėse, privačiomis žinutėmis apaugę skelbimų stulpai, praeiviams adresuoti retoriniai klausimai netikėtose miesto vietose – visas šias off-line komunikacijos formas vadiname WEB 0. Be pragmatiškai orientuotų skelbimų ir spontaniškų anoniminių žinučių aptikau ir tęstinių art-projektų, kurių pagrindas yra raštas ir kuriuose „apžaidžiami“ įvairūs miesto kontekstai. Pradedame skelbti seriją interviu su šių projektų autoriais, kurie paverčia savo miestus žaidimo aikštele ir komunikacijos erdve. Šį kartą kalbiname dizainerį iš Sankt-Peterburgo, agon_noga, ir su džiaugsmu pristatome jo miesto replikų seriją.

agon_noga - well-well-well

hip-hopas nebe tas
[vertimas: hip-hopas nebe tas]

agon_noga - ipod-lil

– Papasakok apie save, ką veiki, kur gyveni :)
– Labas, aš – agon_noga, dizaineris, gyvenu Sankt-Peterburge, SPb.

šioje nuotraukoje esu aš
[vertimas: šioje nuotraukoje esu aš]

– Kaip tau atėjo į galvą idėja palikinėti miesto žinutes? Ir ar ši veikla turi pavadinimą?
– Pavadinimo kaip ir nėra. Paprastai vadinu tai “visa ta agon_noga virtuvė”. O idėja kilo iš komunikacijos trūkumo, greičiausiai. Socialiniai tinklai senokai pasirodė nefunkcionalūs šioje srityje. O štai gatvės menas, fotografija, šriftas – visa tai labai efektyvūs instrumentai, kurių pagalba gali pasidalinti mintimi arba idėja. Grįžtamąjį ryšį užtikrina livejournal.

agon_noga-eng-o9

agon_noga-tag-lil

– Kokį vaidmenį atlieka šriftas tavo miesto replikose?
– Šriftui skiriu ypatingą dėmesį. Rašau ranka. Kai kuriuos plakatus aš išbrokavau vien dėl vienos neteisingai parašytos raidės. Išeina taip, kad raidėms skiriu net daugiau dėmesio nei patiems žodžiams. Aš labai stengiuosi rašyti juos be klaidų, bet neseniai išsidūriau su pora anglų žodžių… My shame.

agon_noga-too-much-graffity-lil

agon_noga - 27-lil
[vertimas: posteris apie tosterį]

maniau, genialu, pasirodė, fotošopas
[vertimas: maniau, genialu, pasirodė, fotošopas]

– Koks tavo žinučių ryšis su miesto vietomis: ar iš pradžių nusižiūri vietą ir sukuri specialiai jai skirtą repliką, ar miesto kontekstus parenki spontaniškai?
– Vieni plakatai pagal sumanymą buvo pririšti prie vietos, o kiti tiesiog sėkmingai įsipaišė į miesto erdvę (frazė-vieta). Būna vietų, kurios turi savitą faktūrą, vadinu jas spots. Kartais vieta pritraukia dėmesį savo traffic‘u – tuo, kad plakatą pamatys didelis skaičius žmonių. Stengiuosi parinkti sėkmingą „kompoziciją“, kad baltas, beveik kvadratinis lapas taptų akcentu, kad plakatas ne tik būtų lengvai nuskaitomas, bet ir kad gerai atrodytų gatvėje.

agon_noga - 30-lil

vesiu mainais už maistą
[vertimas: vesiu mainais už maistą]

– Kai išeini iš namų su plakatais, kaip renkiesi maršrutus?
– Iš atminties. Prisimenu įdomias vietas rajonuose, kur jau klijavau arba seniai neklijavau ir važiuoju ten. Vasarą – dviračiu, dabar – maršrutiniu taksi arba autobusu, pakeliui galima aptikti naujų taškų žinutėms (spots).

agon-noga-hero-lil

agon_noga-eng-o3

– Ar teko stebėti praeivių reakcijas, ar jie sustoja?
– Taip. Kartą mane netgi bandė pagauti, teko pabėgėti. Bet aš tai priskyriau lapkričio depresijai, nes paprastai praeiviai žinutėms simpatizuoja. Nors, tiesa, yra agresyvesnių plakatų, bet ir kabo jie toliau.

agon_noga - 28-lil

aug_007_tourist-lil

– Tolimesnis žinučių likimas: ar ilgai jos kabo? Ar praeiviai nepalieka savo replikų?
– Būna įvairiai. Vienos žinutės dingsta po valandos arba poros, o kitos kaba mėnesiais. Vidutiniškai laikosi porą savaičių. Ant kai kurių atsiranda ir „atsakymų“ – manęs, jie, aišku, ypatingai nedžiugina, tačiau tarp jų pasitaiko ir sėkmingų replikų. Maloniausia iš replikų, atsiradusių ant mano plakatų buvo ši: „Nenuplėškite, jis juos rankomis piešia“, ji pasirodė ant jau nuplėšto plakato. Stipru ir turininga. Ir tiesiog smagu, tiesa sakant. Nors nemėgstu, kai praeiviai palieka tag‘us – bet juk tai gatvė, čia taip viskas yra.

mes būtinau jums perskambinsime
[vertimas: mes būtinau jums perskambinsime]

agon_noga-eng-o7

mintis kieta, bet nėra kaip išreikšti
[vertimas: mintis kieta, bet nėra kaip išreikšti]

– Keliaudamas, ar palieki replikas kituose miestuose?
– Kol kas noriu šią temą palikti čia, SPb. Bet agon_noga turi įdomių idėjų ir kitiems miestams, taip kad iki pasimatymo.

agon_noga-eng-o5

All shots made by agon_noga. More shots:
o1 ¨¨ o2 ¨¨ o3 ¨¨ o4 ¨¨ o5 ¨¨ other shots

22 komentarai(ų) | comments »

 • povilas sako (said):

  Super. Tiesiog super! :)

 • bor sako (said):

  labai jėga. bet nepalikinėkit klaidelių interve. nors ir keletas, neryškios, bet vis tiek krenta į akį. :))) o šiaip, atsirado dar viena priežastis, dėl kurios norėsis kasdien įsijungti laimikį ir laukti naujo interviu apie smagius dalykus:) sėkmės! :)

 • kadabra sako (said):

  tas miksas is spalvu, fakturu ir srifto laabai skanus :) jum tas jaukus sriftas neprimena animacijos filmuku? :)

 • Gelezte sako (said):

  Oho! Susižavėjau ne vien šio žmogaus darbu, bet ir slapyvardžiu. Ne tik padarytas palindromas, bet ir abiejų žodžių (skaitant iš vienos pusės) reikšmės skiriasi. Tiesiog fantastiška. O į fantastiškumus labiausiai ir reikia kreipti dėmesį. Dabar aš likau super sužavėta (:

 • Gabė sako (said):

  Viskas viskas.
  Apžavėta, nors rusiškai nesuprantu nė žodžio..

 • Laimikis.lt sako (said):

  kaip tik prie plakatų ru-kalba pridėjau preliminarų vertimą ;]
  bor, tark, kur klaidos?

 • žydrūnė sako (said):

  labai labai patinka :>

 • Gabė sako (said):

  Taip, taip, apimta pirmo įspūdžio parašiau .

  Po to tik pastebėjau.

  (smagu, kad ir tokiais mumis pasirūpinot:>)

 • Ge sako (said):

  ei, juk ir mes turim savo agon-noga’ą

 • tipas sako (said):

  huray! labai gera idėja ir puikus išpildymas.

 • Goštautas sako (said):

  Peržiūrėjau visas Agon_Noga kolekcijas. Vienas žodis: superb. Aišku, ir pats miestas nuostabus, sienos prašosi interpretacijų.

 • winged sako (said):

  NO WORDS!

 • @ bor sako (said):

  B*b* deje ant klaidu ir del to mums smagu.

 • Laimikis.lt sako (said):

  Prastos eilės.
  Korektorių visada reikia,
  taip kad jei matote klaidą – sakykit, kur-kas.

 • zhenia sako (said):

  idomus projektas, atrodo, cia purskiami dazai, darbas pragariskas…

 • zhenia sako (said):

  …na ne tai kad pragariskas, bet sunkus :) Rspct zmogui!

 • Kristina sako (said):

  Patiko! Puiki mintis išreikšti kritiką tiesiog užrašais, pakabintais tam tikrose vietose. Tik kad grįžtamojo ryšio tarp menininko ir žiūrovo nelabai daug… Nes greitai nuplėšo plakatus.

 • Laimikis.lt sako (said):

  Iš pokalbio supratau, kad jis net
  nelabai siekia užtikrinti grįžtamąjį ryšį,
  nors praeviai vis tiek sudalyvauja popieriniuose pokabiuose.
  Bet paturbinti šią monologinę plakato versiją būtų paprastą:
  tiesiog palikti daugiau baltos vietos po frazėmis.

 • Urban notes (pt. 1) « Web 0 sako (said):

  […] eng Agon_noga from St. Petersburg and his posters in English and Russian. Usually the phrases Agon_noga leaves on the streets of St. Petersburg correspond to the urban context. Some time ago we interviewed the autohor and posted a set of his works. […]

 • Laimikis » Blog Archive » Urban texts: Robert Montgomery sako (said):

  […] time ago we interviewed a street artist from St.Petersburg, agon_noga, who posts laconic messages on the streets, using […]

 • Laimikis » Blog Archive » Artivism: Lena Krasit (Belarus) sako (said):

  […] Daugiau pokalbių su gatvės menininkais ir miesto aktyvistais: Street texts / Gatvės tekstai: Agon_noga Little free library / Bibliotekelė: Milda Share it […]

 • Laimikis » Blog Archive » Street art in Paris | Gatvės menas Paryžiuje sako (said):

  […] Gatvės menas ir miesto sodai Portugalijoje • Urban Elements: Love | Miesto elementai: Meilė • Street messages by agon_noga, Share it […]

Palik komentarą! |Leave your response!

Būk korektiškas! Be pykčio :)

Susikurk savo Gravatarą.