Į pradžią » Urban games & interventions

“CO2 Green Drive” meninių dviračių paradas | Lucky Catch: Eglė

25 April 2013 6 komentarai(-ų)

Autorius: Dovilė Macijauskaitė

It’s a reportage from art bike parade “CO2 Green Drive”, which took place in Vilnus in april 2o13. We hope, this event is going to become a colorful tradition in our city! More info on upcoming bike-fest in Vilnius.

Balandžio sekmadienį, užklydus prie kultūros baro “Kablys”, buvo galima nustebti nuo spalvingų dviračių gausos. Tai – meninių dviračių parado skirto CO2 mažinimo akcijai dalyviai ir jų originalios savadarbės transporto priemonės. Spalvotieji dviračiai riedėdami Vilniaus gatvėmis nešė žinią apie ekologiškesnį gyvenimo būdą.

Balandžio 6, 12 ir 20 dienomis vyko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu vieni dviračiai pasidabino vinilo plokštelėmis, kiti – minkštais pūkeliais, balionais, vėliavomis, sparnais, žaislais, lagaminais ar bet kuo, ką tik leido sugalvoti fantazija.

Parade dalyvavo keliasdešimt kostiumuotų dalyvių. Renginio dieną, atvykę paprastu dviračiu, taip pat turėjo galimybę prieš paradą jį pasipuošti bei prisijungti prie smagaus judančių spalvų šurmulio.

Puikiai nusiteikę dviratininkai važiavo specialiu 12km maršrutu, ir taip išmaniosiomis technologijomis Vilniaus gatvėse išpiešė CO2 ženklą. “CO2 Green Drive” karnavalas žymus tuo, kad kiekvienais metais įvairiose šalyse vykstančių kultūrinių renginių metu skatina CO2 emisijos mažinimą bei propaguoja žalią bei ekologišką gyvenimo būdą.

Pakalbinome vieną ryškiausių parado dalyvių – Eglę.

“Mano dviratis iš esmės yra raganos suknelės dalis. Skirtas raganoms. Greitai keliauti iš vienos vietos į kitą. Pats dviračio dizainas susideda iš dviejų dalių suknelės užsidedančios ant žmogaus, ir sijono, prisitvirtinančio prie dviračio”

Apie Eglę

Pagrindinė veikla – rytų kovos menai Niat-Nam, jais užsiiminėju jau du su puse metų. Taip pat dirbu skrydžių dispečere (nesėdžiu bokštelyje, jei ką :) ) vienoje avia kompanijoje ir prižiūriu jų skrydžius, kad viskas vyktų sklandžiai. Taip pat labai mėgstu gamtą, žygius, kūrybinę veiklą. Gal dėl to taip buvo smagu gaminti šį dviratį. Taip pat šią vasarą labai norėčiau nuvažiuoti į “Burning Man” festivalį, vykstantį JAV.

Muzika: labai įvairi. Labai patinka Parov Stelar, The Beatles, Red Hot Chili Peppers, Adele, Skylė. Taip pat klausau džiazo, minimal, psy-trance.

Knygos: knygoms laiko atrasti sunku, tačiau neseniai pavyko įveikti “Meistrą ir Margaritą”. Šiaip domiuosi budizmo filosofija, tai tenka ir tokios literatūros paskaityti.

Mėgstamos miesto vietos: senamiestis, Stalo kalnas, kur vasarą vykstą mūsų kovos menų treniruotės. Taip pat Pilies gatvės kavinukės ir kitos jaukios vietelės, kur galima pasisedėti ir arbatos išgerti. :) Pastebiu, kad miestui trūksta dviračių takų, žmonės daug šiukšlina. Taip pat reiktų suremontuoti apleistus senamiesčio pastatus, rengti daugiau visuomenę įtraukiančių projektų, tokių kaip šis dviračių paradas. :)

Paradą fotografavo bei laimikę kalbino Diana Ro.

More bikes from Vilnius streets | Daugiau dviračių ir dviratininkų iš Vilniaus gatvių:
Romas, Gabrielė, Danguolė, Gelminė, Giedrė, kiti Vilniaus dviratininkai, DIY dviračių paradas 2o13.

6 komentarai(ų) | comments »

 • Goku sako (said):

  geras!

 • monika_s sako (said):

  labai geros nuotraukos, saulėta nuotaika :)

 • Julius Narkūnas sako (said):

  Daug įdomių detalių. Šio parado organizavimas – geras sumanymas!

 • kon-tiki sako (said):

  Kitą kartą norėčiau ir aš sudalyvaut, bet o kur kreiptis?

 • DoMas sako (said):

  jeigu triračius priimate, pažįstu dvi į kūrybą ir puošybą linkusias entuziastes :D

 • Lukrecija sako (said):

  Kokia puiki idėja!! Manau, kad šie miesto dviračiai tikrai sulaukė daug dėmesio ir pavyko skleisti žinią apie ekologiškesnį gyvenimo būdą :)

Palik komentarą! |Leave your response!

Būk korektiškas! Be pykčio :)

Susikurk savo Gravatarą.